Ako sa schladiť v aute v lete

Ako sa schladiť v aute v lete

Rozhorúčené auto je jednou z nevýhod horúceho leta. Tak ako je sneh nepríjemný v zime a dážď zase v jeseni, ale aj na jar. Vysoké teploty v lete oslabujú organizmus do takej miery, že sa zvyšujú nehody na cestách. Pri vysokých teplotách sa zvyšuje tep, človek sa viac potí a stáva sa agresívnejším kvôli stresu z tepla.

Zhoršené reakcie

V rozhorúčenom aute sa spomaľuje reakčný čas vodiča. Podobne ako keď vypijete alkoholické nápoje, aj horúčavy môžu navodiť stav “ako pod parou”. Po hodine a pol jazdy v takomto aute sa reakčný čas zhoršuje o 65 percent, teda ako by ste v krvi mali 0,5 promile alkoholu v krvi. Počas horúčavy bez klímy je v aute aj 50°C.

Parkujte v tieni

Na slnečnom parkovacom mieste používajte slnečnú clonu na palubnú dosku. Auto môžete zakryť aj bielou plachtou. Rovnako bielu použite aj do interiéru auta, bielymi tkaninami, ako sú uteráky prikryte sedadlá. Mokrý uterák na hlavu spolujazdcov je dobrou voľbou.

Autorohože vs. autokoberce

O tom, či vybrať autorohože alebo autokoberce radí nákupná poradňa. Ako jedno, tak aj druhé, má svoje výhody aj nevýhody. Čo sa týka odvodu odvody z letnyćh búrok a pritrží, až po sneh v zime. Netreba ani zabúdať na trvácnosť a ich životnosť.


Pridaj komentár